Rozwiązania dla:

Wypożyczalnie

Base_r

System obsługi wypożyczalni sprzętu X_Rent pozwala łatwo i skutecznie nadzorować pracę wypożyczalni wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego. System został zaprojektowany aby ułatwić sprawną i profesjonalną obsługę klienta oraz zapewnić pełną kontrolę nad pracą wypożyczalni i bezpieczeństwo wypożyczanego sprzętu.

Dużą zaletą systemu jest możliwość integracji kilku wypożyczalni w systemie online, co daje możliwość wypożyczenia sprzętu i oddania go w dowolnej wypożyczalni należącej do systemu. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę i zwiększenie zadowolenia klienta, co przełoży się na wzrost obrotów.

Aplikacja działa na zasadzie ewidencji sprzętu w oparciu o specjalne etykiety z kodem kreskowym. Każda wypożyczana para nart, snowboard, łyżwy, czy inny sprzęt posiada unikalny kod kreskowy, który identyfikuje go w systemie X_Rent po odczytaniu przez skaner podłączony do komputera kasowego. Dla każdego sprzętu w systemie przypisana jest nazwa, model i parametry, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiego sprawdzenia czy model o określonej charakterystyce jest dostępny w magazynie, czy został wypożyczony.

Procedura wypożyczenia rozpoczyna się od zeskanowania dowodu osobistego nowego klienta. Skaner OCR przekazuje dane do systemu, które automatycznie zapisywane są w formie tekstowej oraz graficznej – nie ma konieczności ręcznego wprowadzania danych. Po dodaniu klienta do bazy skanowany jest kod kreskowy wypożyczanego sprzętu, a informacja o tym przypisywana do karty klienta. Historia wypożyczeń zapisywana jest w bazie danych, dzięki czemu przy następnej wizycie obsługa ma informacje jakiego sprzętu poprzednio używał klient.Po zrealizowaniu płatności (gotówka lub karta) drukowany jest paragon fiskalny. Istnieje również możliwość wystawienia faktury VAT. Od momentu wypożyczenia sprzęt znika ze stanu magazynowego i widnieje jako wypożyczony aż do jego zwrotu przez klienta. Wtedy też naliczana jest dodatkowa opłata jeśli podstawowy czas wypożyczenia został przekroczony.

Właściciel wypożyczalni lub osoba upoważniona może mieć stały podgląd w stan kasy, stan magazynowy i listę sprzętu, który został wypożyczony. Pozwala to to szybko zweryfikować stan faktyczny z danymi systemowymi i wyeliminować ewentualne nieprawidłowości.

System obsługi wypożyczalni zapewnia i umożliwia

-dokładną ewidencje sprzętu i wyszukiwanie po zadanych parametrach
-maksymalne usprawnienie i przyśpieszenie procedury obsługi klienta
-pełen nadzór nad funkcjonowaniem wypożyczalni
-bezpieczeństwo wypożyczanego sprzętu
-tworzenie grafika rezerwacji sprzętu
-możliwość oddania sprzętu w dowolnej wypożyczalni należącej do systemu
-możliwość integracji z systemem funkcjonującym na stoku narciarskim, gastronomią, czy systemem hotelowym
-dowolne konfigurowanie taryf i nadawanie uprawnień użytkownikom przez administratora systemu
-ścisłą kontrolę sprzedaży, uszczelnienie stanowisk kasowych
-generowanie zaawansowanych raportów sprzedażowych i marketingowych
-wsparcie dla systemów lojalnościowych i obsługę kart VIP
-obsługę Voucherów zniżkowych.