Wypożyczalni

Zgorzelec - Lodowisko

W roku 2011 firma BASE System została wybrana jako wykonawca zintegrowanego systemu obsługi klienta dla hali lodowej w Zgorzelcu.
Zakres realizacji obejmował system biletowania, system wypożyczalni łyżew oraz system sterowania szafkami depozytowymi.

Na lodowisku zainstalowano system kontroli wejścia i rozliczania czasu pobytu w oparciu o opaski zbliżeniowe RFID zakładane na nadgarstek.
Wykorzystywane mogą być również karty lub breloki zbliżeniowe. Klienci przy wejściu otrzymują opaskę, którą mogą się posłużyć w wypożyczalni łyżew - wypożyczenie odbywa się bezgotówkowo, a opłata rozliczana jest przy wyjściu razem z ewentualną dopłatą za czas jazdy.
Możliwa jest również taka konfiguracja systemu, aby opłata za wypożyczenie była pobierana z góry i informacja o tym rejestrowana w systemie, co pozwoli na wydanie sprzętu, jeśli taka opcja została wykupiona w kasie głównej.
Sprzęt w wypożyczalni oznaczono specjalnymi etykietami z kodem kreskowym i  wprowadzono do systemu, dzięki czemu w każdej chwili możliwy jest podgląd aktualnego stanu wypożyczalni.
Wypożyczenie odbywa się błyskawicznie, skanowany jest kod kreskowy sprzętu i przypisywany do danego klienta po zbliżeniu opaski RFID. Informacja o wypożyczeniu natychmiast trafia do systemu, gdzie zapisany jest dokładny czas i model / rodzaj wypożyczanego sprzętu.
Opaska zbliżeniowa służy również jako elektroniczny klucz do szafek depozytowych - otwarcie szafki odbywa się poprzez zbliżenie opaski do czytnika, który wyświetla numer przydzielonej klientowi szafki.

Zintegrowany system znacząco podnosi standard i jakość obsługi klienta, zapewniając jednocześnie możliwość stałego nadzoru nad funkcjonowaniem obiektu.