Informacje

XSol to oprogramowanie dedykowane do pracy w systemach ESOK oraz systemach biletowania i kontroli dostępu, umożliwiające prowadzenie kompleksowej sprzedaży biletów, towarów i usług oraz rozliczanie opłat.

Oprogramowanie XSol pozwala zarządzać sprzedażą biletów, kontrolą dostępu na terenie obiektu, kontrolą dostępu do wydzielonych stref, naliczać opłaty za pobyt w poszczególnych strefach, monitorować przepływ i liczbę osób znajdujących się na terenie obiektu i w poszczególnych strefach.

Dodatkowe moduły pozwalają zarządzać sprzedażą w sklepach i punktach gastronomicznych, wypożyczalniach sprzętu, prowadzić gospodarkę magazynową, a także zarządzać urządzeniami peryferyjnymi jak automaty sprzedażowe, bramki i czytniki kontroli dostępu, szafki z systemem zamków elektronicznych i wiele innych.

Oprogramowanie XSol to dedykowane rozwiązanie do obiektów takich jak:

 • Aquaparki i baseny
 • Parki rozrywki
 • Ogrody zoologiczne
 • Stadiony i hale widowiskowe
 • Muzea
 • Stacje narciarskie
 • Sale zabaw
Pulpit sprzedażowy

Pulpit sprzedażowy

Oprogramowanie XSol umożliwia prowadzenie kompleksowej sprzedaży usług i towarów oraz rozliczanie opłat za korzystanie z obiektu i poszczególnych jego stref. Pulpit sprzedażowy jest konfigurowany indywidualnie dla potrzeb danego obiektu i danego stanowiska kasowego. System pozwala prowadzić sprzedaż biletów wejściowych jednorazowych, wielorazowych, grupowych, biletów i karnetów czasowych. Możliwe jest prowadzenie sprzedaży biletów na wydarzenia i eventy.

System pozwala zarządzać zarządzać pulpitami sprzedażowymi, określać rodzaje biletów, towarów, usług - i przypisywać je do poszczególnych stanowisk kasowych. Do każdego biletu czy usługi można zdefiniować różne ceny, które zmieniają się automatycznie w zależności od daty, dnia tygodnia, czy pory dnia.

Rozliczanie i formy płatności

Rozliczanie i formy płatności

Oprogramowanie XSol pozwala na wystawianie dokumentów sprzedażowych jak paragony, paragony z numerem NIP, faktury i faktury uproszczone, faktury pro forma. System jest zintegrowany z bazą danych GUS, dzięki czemu automatycznie pobiera dane do faktury po wpisaniu numeru NIP.

System pozwala przyjmować płatności w wielu różnych formach : gotówką, kartą, płatności dzielone (gotówka + karta), płatności bonem turystycznym, voucherem, przelewem, czy płatnością online. Oprogramowanie XSol  zapewnia integracje z największymi operatorami płatności kartą jak Polskie ePłatności, First Data, eService. Przy płatności kartą kwota jest automatycznie przesyłana na terminal płatniczy.

Rezerewacje, grafiki

Rezerewacje, grafiki

Grafiki rezerwacji dostępne w ramach oprogramowania XSol pozwalają na zarządzanie zasobami obiektu, dokonywanie rezerwacji, tworzenie wydarzeń i eventów z limitami biletów / osób, a także zarządzanie pracą personelu.

System pozwala na tworzenie grafików i zarządzanie nimi. Grafiki mogą być przypisane do zasobów obiektu np. rezerwacja sal, pomieszczeń, sektorów. Mogą być również przypisane do poszczególnych wydarzeń jak np. mecze, zajęcia zorganizowane itp. W każdym przypadku system pozwala określić maksymalną liczbę osób / biletów / rezerwacji, które mogą być sprzedane na wybrany termin i wybrane wydarzenie.

Kasa i raporty

Kasa i raporty

System zapewnia pełną kontrolę nad sprzedażą i rozliczeniami. Precyzyjne raporty kasowe, sprzedażowe, okresowe pozwalają na rozliczanie kasjerów i kontrole przepływu środków. Moduł kasowy pozwala realizować operacje kasowe i generować dokumenty KP, KW, dokumenty związane z kaucjami. System raportuje sprzedaż z podziałem na formy płatności, a także z precyzyjnymi informacjami o ilości i rodzaju sprzedanych biletów, towarów i usług w danym okresie.

Możliwe jest precyzyjne rozliczanie wejść opłacanych karnetami przedpłaconymi, karnetami czasowymi oraz na podstawie umów zawartych z zewnętrznymi operatorami i firmami - np. wejścia na podstawie kart pracowniczych, kart typu Multisport, czy umów z hotelami, biurami podróży itp.

 

Zarządzanie systemem

Zarządzanie systemem

W ramach uprawnień administratora możliwe jest pełne zarządzanie i konfigurowanie systemu. Moduł administracyjny pozwala we własnym zakresie zarządzać cennikami i konfiguracją pulpitów sprzedażowych. Administrator systemu otrzymuje uprawnienia umożliwiające edytowanie cen, tworzenie nowych biletów, taryf, towarów i usług, zarządzanie pracownikami i przydzielanie im uprawnień, zarządzanie formami płatności i ustawieniami systemowymi, zarządzanie urządzeniami podłączonymi do systemu jak czytniki i bramki, terminale płatnicze, drukarki fiskalne, automaty biletowe i rozliczeniowe.

Moduł administracyjny pozwala na pełną kontrolę nad systemem.

Moduły dodatkowe

Moduły dodatkowe

Oprogramowanie XSol posiada szerokie możliwości rozbudowy o dedykowane moduły dodatkowe, rozszerzające funkcjonalność systemu na kolejne obszary działalności.

 • moduł obsługi gastronomii z pełną gospodarką magazynową
 • moduł zarządzania zamówieniami (gastronomia)
 • moduł sprzedaży biletów i rezerwacji przez Internet
 • moduł obsługi systemu parkingowego
 • moduł do integracji z systemem hotelowym
 • moduł do integracji z systemem księgowym

 

Gotowy do startu?

Skontaktuj się z nami!

Przejdź do kontaktu